CHP, 96 Yaşında

CHP, 96 Yaşında
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Konu 4-Numaralı Katagoride -
Eklenme Tarihi : 2019-09-09 - 11:46 - Bu haberi 1962 kişi okudu.


CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP’nin gücünü halktan aldığını ve Türkiye’nin en köklü, en büyük ve örgütlü gücünü oluşturduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 96. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Anıt alanında çelenk sunumu töreninden sonra konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP’nin gücünü halktan aldığını ve Türkiye’nin en köklü, en büyük ve örgütlü gücünü oluşturduğunu söyledi. 


 Atatürk Anıt alanındaki kutlama törenine CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, önceki dönem Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, il yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri, ilçe başkanları ve partililer katıldı.


Çelenk sunumundan sonra konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP’nin kuruluş ve kurtuluşun partisi olduğunu belirterek, “Partimiz CHP, kurucumuz ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanetlerinden birisidir. Birileri CHP’yi terörist olmakla suçluyor. CHP, cumhuriyeti kuran, devrimlerini gerçekleştiren bir partidir. Partimizden terörist çıkmaz. Bizim varlığımız cumhuriyetimize, devletimize, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmak içindir. Kurucumuz Atatürk’ün dediği gibi, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ derken, Türk milletini bir sayan bu anlayıştan taviz vermeyen, birlik ve beraberlikten yana olan bir partiyiz. Bizim milliyetçilik anlayışımızda devletin kazanımlarını satmak yoktur” dedi.


Partisinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yargılanmasını değerlendiren Barış Bektaş, “İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu millet iradesine sahip çıktığı için yargılanıyor. Canan hanımın 7 yıl önce attığı tweetlerden dolayı dosyası il başkanı olunca açılıyor ve yargılama sürecine giriliyor. Partimizin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmasından iki gün önce de iddianame hazırlanıyor. İktidar tarafından bizim eleştirimiz ve tweetlerden ceza alırken, onların bize karşı terörist ithamları, hukuku çiğnemeleri suç kabul edilmiyor. Kaftancıoğlu’na verilen ceza kabul edilir bir durum değil, bu konudaki mücadelemiz devam edecektir. Artık bitme noktasına geldiler, bunların dayanışması yoksulluk ve rant içindir. Geldiğimiz noktada vatandaşlarımız bizlere sorunları anlatırken, artık bize çay söylemekten korkmuyor. CHP, var olduğu sürece hiçbir şeyden korkmayacak, varlığını sürdürecektir. Adalet ve hak arayışından vazgeçmeyecektir. Bizler bir ve iri olduğumuz ve beraberliğimizden taviz vermediğimiz sürece, ülkemiz üzerine oynanan oyunlar amaçlarına ulaşmadığı gibi, bizim de birlikteliğimize güç katacak” diye konuştu.
Kaynak: Duran Çölcü Google

BENZER KONULAR


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'ya Müjdelerle Geldi

Angı: Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeleriyle Gelecek

Öztrak’tan Erdoğan’a Tatil Yanıtı: Darbe Yapılırken Kendileri Marmaris’te Çalışma Kampındaymış

Tahir Akyürek Gündemi Değerlendirdi

İthalatta Rekor ‘MISIR’da

Davutoğlu Sakarya'da; “Kim Ne Derse Desin Bu Gidişe İtirazımız Var”

Selman Özboyacı, Sanayi Esnafını Ziyaret Etti

Dev Yatırımda İhale Tarihi Belli Oldu

Çiftçiye Bir Darbe de Damat Berat Albayrak’tan Geldi

Ak Parti'li Leyla Şahin Usta'dan Bayram Mesajı

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
29775
Güvenlik kodu giriniz
:

KÜLTÜR-SANAT

İŞ DÜNYASI

TEKNOLOJİ

EĞİTİM

DÜNYA